BLUEVOLUTION 82 MD

drzwi

OKNA PCV

Grubość
profila
82
Liczba
komór
6
Pakiet
szybowy
52
Liczba
uszczelek
3
Współczynnik
przenikania ciepła
1,0

Opis

Profil bluEvolution 82 MD
Wzmocnienie Stal ocynkowana we wszystkich profilach.
Uszczelki Trzy uszczelki w kolorze czarnym, lub szarym.
Pakiety szybowe 4TM/16A4/16A/4TM U=0,6 W/m2K , lub 4TM/18A4/18A/4TM U=0,5 W/m2K.
Listwa przyszybowa Prosta.
Okucie Winkhaus ActivPilot w kolorze srebrnym.
Klamka Aluminiowa Fer-Plast.
Kolor Biały, jedno-dwu stronny kolor, okleina, okleina.
Wyposażenie osłonki zawiasów okiennych, zaślepki otworów odwadniających, wypełnienie dolnego rowka ościeżnicy, profil podokienny, kotwy montażowe

 

Charakterystyka

Cecha Profile bluEvolutio 82 MD należą do najnowocześniejszych profili, Posiadają wysoką efektywność energetyczną.
Energooszczędność współczynnik przenikania ciepła o wartości 1,0 W/m²K. co pozwala montować je w domach w standardzie pasywnym.
Klasa B ścianki zewnętrzne mają grubość 2,8 mm (+- 0,2 mm).
Liczba komór w ramie i w skrzydle znajduje się 6 komór – w obu zastosowano komorę wzmacniającą i stalowe profile, które usztywniają konstrukcję.
Wysokość profila złożenie ramy i skrzydła ma wymiar od 123 mm – może być większy w przypadku dużych konstrukcji, specyficznych wymagań statycznych, szczególnego usytuowania w obiekcie budowlanym i wynikającej z nich konieczności doboru odpowiednich profili.
Szklenie profil przystosowany do dwu- i trzyszybowych pakietów. Zestawy szyb zespolonych mogą mieć od 24 do 52 mm.
Uszczelki profil MD, czyli wersji niestandardowej, poza fabrycznie montowanymi dwiema uszczelkami – zewnętrzną i wewnętrzna – posiada dodatkowo uszczelkę środkową, która poprawia parametry ochrony akustycznej i termicznej.
Okucia mają 13-milimetrową oś wrębu okuciowego, dzięki czemu można w nich zamontować dowolne okucia oraz elementy specjalistyczne, a także antywłamaniowe.
Wzornictwo wygląd profilu pozwala dopasować okna do każdego typu architektury, ze względu na możliwości gięcia mają one zastosowanie w oknach łukowych.
Kolor wybór w kilkudziesięciu wariantach: białe, okleinowane jedno- lub dwustronnie: kolorowe, wzory drewnopodobne, imitujące metal. Grupa Salamander oferuje też profile w wersji z szarym nośnikiem obustronnie foliowanym. Dzięki temu okno jest jednolite i elegancko wykończone. Na profile można nakładać aluminiowe osłony lakierowane proszkowo na dowolny kolor.
Elementy uzupełniające dopasowane do profili parapety i profile podparapetowe, a także skrzynki roletowe, sprzęgła i łączniki, dodatkowe wzmocnienia przy specyficznych wymaganiach statycznych, uchwyty ścienne, elementy ozdobne, poszerzenia itd.

Kolorystyka